Ūdens no jūras – Akvamarīns

Par marta akmeņiem, akvamarīns visbiežāk notiek virknē gaiši zilas krāsas. Tas ir tādā pašā ģimenē dārgakmeņi kā smaragdu. Tās nosaukums ir ņemts no latīņu vārdiem jūras ūdeni. Ne tikai tā nosaukums, bet daudzi mīti par akmens ir saistīts ar jūru. Senie grieķi un romieši uzskatīja, ka jūrnieki, kas valkāja akmens būtu garantēta droša reiss pa neapstrādātiem jūras. Citi uzskatīja, ka preventīvs pret jūras slimību. Tas tika uzskatīts bagātība nāras. Viduslaikos tika uzskatīts, lai samazinātu ietekmi saindēšanās. Akvamarīns bija arī doma ir nomierinoša iedarbība uz jaunām laulībām, un palīdzēja pāris pielāgoties savu dzīvi kopā. Ūdens, kurā akvamarīns iemērc bija doma, lai dziedēt acu traucējumi un izārstēt žagas.

visaugstāk vērtē akvamarīnu nāk no Brazīlijas. Tas ir arī iegūst daudzās jomās Āfrikā, Afganistānā, Pakistānā, Šrilankā un Krievijā.

Lielākais akmens tika atrasts Brazīlijā 20.gadsimta sākumā, un sver 243 mārciņas. Amerikas Savienotajās Valstīs gem ir atrodams Kolorādo, un tas ir oficiālā dārgakmens no šīs valsts. Daži akvamarīnu ir termiski apstrādāti, lai uzlabotu krāsu vai skaidrību akmens. Akmens ir samērā grūti, un ar atbilstošu rūpību var valkāt bieži. Tas ir arī ieteicams, lai saglabātu to no nepārtraukto tiešiem saules stariem, jo ​​krāsa var pieaugt bāli.

No griešanas aptuvenu akmens vieglumu padara to ļoti vēlams rotaslietas dizaineri. Akmens reaģē ļoti labi, lai savu iztēli un ir radījusi dažus ļoti unikālas formas un samazinājumi nav atrodama uz cita veida dārgakmeņiem. Bet tas ir arī joprojām izmanto tradicionālo samazinājumu un formas. To lieto atsevišķi, vai apvienojumā ar citiem dārgakmeņiem uz labu efektu. To lieto ar visiem dārgmetāliem, lai rotaslietas. Bet daudzi dod priekšroku “balto” metālu baltā zelta, platīna un sudraba kā vairāk bezmaksas ar akmens krāsā.

Akvamarīns var valkāt formāli vai neformāli, un ir pieejams plašā cenu diapazonā no rotaslietas. Jauks akmens sudraba iestatījumu var būt ļoti pieņemamām cenām. Šī skaisti zils akmens, kas atgādināja senās par krāsu jūras ūdens var baudīt visi.